Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новий Мосир

НОВИЙ МОСИР — село, центр сільської Ради. Розташований за 30 км від районного цен­тру і за 6 км на південь від шосе Ковель — Луцьк. Відстань до найближчої залізничної станції Голоби -- 6 км. Біля села протікає р. Стохід. Населення — 470 чоловік. Сільраді підпорядко­вані населені пункти Дарівка, Діброва, Майдан, Партизанське (до 1964 року — Угли Перші), Солотвин, Старий Мосир.
В селі розташована центральна садиба кол­госпу ім. Куйбишева, який має 4095 га землі, в тому числі 1284 га орної. По розвитку вироб­ництва колгосп посідає одне з перших місць у районі. Вирощуються зернові, технічні куль­тури, картопля. В 1967 році зібрано по 6,6 цнт льоно-волокна, а ланка Г. А. Відринської зі­брала на своїй площі по 10,5 цнт. Тваринни­цтво — молочно-м'ясного напряму. В ювілей­ному році вироблено в стогектарному обчисленні по 458 цнт молока і 76 цнт м'яса.
У Новому Мосирі є восьмирічна школа, біб­ліотека, клуб. Працює побутова майстерня.
Перша згадка про село належить до 1545 року.
Під час фашистської окупації з грудня 1941 року і до визволення в селі діяла антифашист­ська група, яку очолював комуніст Г. Ф. Мартинюк.

Сучасна карта - Новий Мосир