Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Стенжаричі

СТЕНЖАРИЧІ — село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі р. Стенжі, що впадає в Західний Буг, за 28 км від районного центру і залізничної станції Володимир-Волинський. До шосе Володимир-Волинський— Устилуг — 5 км. Населення — 654 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Заболоття, Полум'яне, Решетники, Турівка.
У селі — центральна садиба колгоспу ім. Орджонікідзе, який має 4695 га сільськогос­подарських угідь, у тому числі 2564 га орної землі. Основний напрям господарства — вирощування зернових і технічних культур Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
В селі є восьмирічна школа, клуб. У 1967 році відкрито медичний профілакторій.
В 1921—1939 рр. у Стенжаричах діяла підпільна організація КПЗУ. У вересні 1926 року відбувся страйк робітників лісопильні.
За зв'язки жителів села з партизанами в роки Великої Вітчизняної війни німецько-фашистські окупанти вбили 120 чоловік, 107 — вивезли до Німеччини на каторжні роботи, зруйнували 95 житлових будинків. В селі проживає 29 учасників Великої Вітчизняної війни. Серед них А. С. Мисанюк, який брав участь у штурмі рейхстагу, має 5 урядових нагород.

Сучасна карта - Стенжаричі