Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Підбереззя

ПІДБЕРЕЗЗЯ - село, центр сільської Ради, розташоване по обидва береги р. Луги, за 11 км від районного центру і за 20 км від залізничної станції Горохів. Через село проходить шосе Горохів-Нововолинськ. Населення – 1253 чоловік. Сільраді підпорядковані села  Полюхне, Скабарівщина, Стрільче.
В селі – розташований колгосп ім. Столярчука, який має 1818 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 1619 га орної землі. Провідними культурами є озима пшениця, цукрові буряки, овочі. Тваринництво має м'ясо-молочний напрям. Працюють млин і пилорама.
У Підбереззі діють восьмирічна школа, бібліотека, клуб. Є пологовий будинок.
Уперше Підбереззя згадується в документах 1629 року.
Під час запеклих боїв за визволення села від фашистів 14 липня 1944 року загинув начальник політвідділу 150-ї окремої такової бригади полковник Ф.Є. Столярчук, якому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Напередодні 50-річчя Великого Жовтня в селі відкрито пам’ятник Вічної слави на честь 28 воїнів 14-ї стрілецької дивізії. На меморіальній плиті викарбувані імена полеглих.
У селі є архітектурний пам’ятник – церква, збудована з дерева на кошти прихожан у 1645 році.

Сучасна карта - Підбереззя