Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Завітне

ЗАВІТНЕ (до 1964 року – Вікентіївка) – село, центр сільської Ради. Розташоване за 21 км від районного центру і за 5 км від шосе Ківерці – Маневичі. Найближча залізнична станція – Ківерці. Населення – 753 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Словатпчі.
Колгосп ім. КП України, центральна садиба якого розташована в селі, має 3577 га землі, в тому числі 1527 га орної. Вирощуються зернові й технічні культури. Розвинуте молочно-м’ясне тваринництво.
У селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб. Функціонує пологовий будинок.
У 1906 році в Завітному налічувалося 30 дворів і 202 жителі. До 1939 року значну час­тину населення станови­ли німці-переселенці; пізніше сюди переїхало багато українців з-за Бугу. В 1940 році в гелі була організована перша в районі МТС.
Уродженцеві Словатичів В. П. Киричуку (1924 – 1944 рр.) за муж­ність і відвагу, виявлені під час форсування За­хідної Двіни, посмертно присвоєно звання Ге­роя Радянського Союзу.
Його ім’я носять піонер­ська дружина місцевої школи та одна з вулиць Ківерців.

Сучасна карта - Завітне