Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сильне

СИЛЬНЕ – село, центр сільської Ради. Роз­ташоване за 59 км від районного центру і за 18 км від залізничної станції Цумань. Насе­лення – 872 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Городище і Клубочин.
У Сильному розташована центральна садиба колгоспу ім. Леніна, який має 2346 га землі. Вирощуються переважно зернові куль­тури та льон. Розвинуте м’ясо-молочне тваринництво.
В селі є середня школа, піонерській дружині якої надано ім’я болгарина Асена Драганова – партизана, що загинув у боях з гітлерівцями в Лопатенському урочищі. Учні любовно догля­дають могилу героя, листуються з його рідними, що живуть у Болгарії. Працюють бібліотека, клуб.
Уперше в письмових документах Сильне згадується у 1577 році.
Під час першої світової війни (в 1916 році) через село проходила лінія фронту. Дев’ять місяців Сильне було окуповане австрійцями.
Під час окупації Волині буржуазно-помі­щицькою Польщею (1920 – 1939 рр.) в селі існу­вав осередок «Сельроб-єдності». В 1934 році жителі Сильного брали участь у страйку селян Олицької гміни. Тоді ж було обрано страйковий комітет і утворено групу самооборони. Поліція провела в селі арешти та екзекуції.
29 липня 1941 року село окупували німецько-фашистські загарбники. Селяни подавали значну допомогу партизанським загонам Д. М. Медве­дєва і А. П. Бринського, що діяли в навколишніх селах, брали участь у диверсійній роботі, вели розвідку, постачали народним месникам про­дукти. Понад 130 жителів Сильного, які брали участь у Великій Вітчизняній війні, відзначені урядовими нагородами.
Поблизу Городища знаходяться залишки го­родища і селища давньоруських часів (X–XIII століття).

Сучасна карта - Сильне