Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Воєгоща

ВОЄГОЩА – село, центр сільської Ради. Розташоване за 13 км на північний схід від Каменя-Каширського. Населення – 1266 чо­ловік.
У селі є колгосп ім. Ілліча, який має 4304 га землі, в тому числі 1128 га орної, 1876 га лісу, 849 га сіножатей і пасовищ. Вирощуються зер­нові, картопля,
кормові культури. Тваринни­цтво – м’ясо-молочного напряму. В колгоспі широко провадяться меліоративні роботи. Артіль посідає одне з перших місць у районі по вироб­ництву льону та картоплі. За вирощування ви­соких урожаїв цих культур ланкову О. С. Ко­вальчук у 1966 році нагороджено орденом Тру­дового Червоного Прапора.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
Воєгоща вперше згадується на початку XVI століття.
У березні 1903 року у Воєгощі відбулося селянське заворушення. Селяни вигнали лісни­ків поміщиці Старчевської, встановили свою охорону і оголосили 20 десятин лісу своєю влас­ністю.

Сучасна карта - Воєгоща