Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Березичі

БЕРЕЗИЧІ — село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі р. Стоходу, за 12 км від районного центру і за 42 км від заліз­ничної станції Камінь-Каширський. Населен­ня — 939 чоловік. Сільраді підпорядковані села Березко, Віл.
У Березичах розташована центральна садиба колгоспу «Україна», який має 1645 га сільсько­господарських угідь, в тому числі 675 га орної землі. Основні галузі господарства — рільництво і тваринництво. Вирощуються головним чином жито, пшениця, овес, люпин, льон, картопля.
У селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб. За післявоєнний час побудовано 146 житлових будинків.
Вперше Березичі згадуються у 1598 році.
В 1927 році в селі діяв осередок КПЗБ.
Під час Великої Вітчизняної війни в Берези­чах було комуністичне підпілля, яким керував Я. М. Ковальчук. Тут перебували партизанські застави з'єднання А. П. Бринського і О. Ф. Фе­дорова. В районі села діяв партизанський загін під командуванням М. П. Коншцука («Крука»), до складу якого входило переважно місцеве на­селення. За участь у Великій Вітчизняній війні 83 жителі села нагороджено орденами і медалями СРСР.

Сучасна карта - Березичі