Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сирники

СИРНИКИ — село, центр сільської Ради. Розташовані за 12 км від районного центру і залізничної станції Луцьк. Населення — 547 чоловік. Сільраді підпорядковані села Брище, Буків, Моташівка і Рокині.
В Сирниках розміщується бригада колгоспу «Маяк» (центральна садиба — в с. Маяках).
В селі є початкова школа, бібліотека, клуб.
Вперше в літературних джерелах село зга­дується у 1450 році.
Під час Великої Вітчизняної війни, напри­кінці лютого 1944 року, точилися бої за визво­лення Сирників від німецько-фашистських за­гарбників. На підступах до села закріпилися бійці кулеметної роти 271-го стрілецького Нижньоволзького полку. Гітлерівці, наблизив­шись на відстань 30—40 метрів, закидали позиції роти гранатами. Пораненого кулеметника замі­нив сержант А. І. Комок. До кінця дня він від­бив 4 атаки ворога. 29 лютого фашисти знову пішли в контратаку. Дві години сержант Комок стримував їх натиск, при цьому знищив 120 сол­датів і офіцерів противника. Німці оточили від­важного кулеметника. Кінчились набої. Сер­жант А. І. Комок гранатою знищив ще трьох фашистів, що наближались до нього, але й сам загинув. За виявлену стійкість і героїзм сер­жанту А. І. Комоку посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Сучасна карта - Сирники