Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Замшани

ЗАМШАНИ — село, центр сільської Ради. Розташовані за 12 км від районного центру, за 48 км від залізничної станції Ковель. Через село проходить автомагістраль Київ—Брест. Населення 2194 чоловіка. Сільраді підпорядко­ване село Вужиськ.
Місцевий колгосп ім. Чапаєва має 3913 га землі, в тому числі 1209 га орної. Вирощуються зернові й технічні культури (переважно жито, пшениця, льон, картопля); розвинуте тваринни­цтво м'ясо-молочного напряму. Колгосп посідає одне з перших місць у районі по виробництву зернових, льону і продуктів тваринництва. За успіхи в розвитку сільськогосподарського ви­робництва 7 чоловік нагороджено орденами й медалями.
В селі є середні денна і вечірня школи, біб­ліотека, клуб. За роки Радянської влади тут споруджено 470 житлових будинків.
У 1932 році у Замшанах було створено осе­редок КПЗУ в складі 10 чоловік. Очолював його В. С. Дужка. Діяла також підпільна організа­ція КСМЗУ.
Під час німецько-фашистської окупації жи­телі Замшан допомагали партизанському з'єд­нанню О. Ф. Федорова. Понад 200 чоловік боро­лися на фронтах Великої Вітчизняної війни. За час окупації гітлерівці спалили 142 хати, відправили до Німеччини 61 чоловіка.

Сучасна карта - Замшани