Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лище

ЛИЩЕ — село, центр сільської Ради. Розта­шоване за 12 км на південний схід від районного центру і залізничної станції Луцьк. Населення — 1080 чоловік. Сільраді підпорядковане село Воротнів.
Колгосп «Заповіт Ілліча», центральна садиба якого розташована в селі, має 4201 га землі, в тому числі 2813 га орної. Вирощуються зернові культури, цукрові буряки, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Артіль має 1826 голів великої рогатої худоби. У 1967 році колгосп зібрав по 27,2 цнт зернових і 379 цнт цукрових буряків з гектара і виробив на 100 га угідь по­над 500 цнт молока і понад 100 цнт м'яса. Госпо­дарство — одне з передових у районі і області. Його валовий прибуток за 1967 рік становив 1 млн. 95 тис. крб. Голова колгоспу П. П. Пономаренко нагороджений орденом Леніна.
У селі є середня школа, 2 бібліотеки, Будинок культури. Працює майстерня побутового обслу­говування.
Перша письмова згадка про Лище належить до 1545 року.
У 1837 році в селі відбулося заворушення селян, які відмовилися виконувати панщину.
В роки тимчасової фашистської окупації гітлерівці розстріляли 32 жителі села.
Поблизу села виявлено залишки городища і селища, а також понад 200 курганів давньо­руського часу, 29 курганів досліджено.

Сучасна карта - Лище