Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дольськ

ДОЛЬСЬК — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 18 км на північний захід від район­ного центру і за 28 км від залізничної станції Іванове (Білоруська РСР). Населення — 1011 чоловік. Сільраді підпорядковані села Гречища і Шлапань.
У Дольську розташована центральна садиба колгоспу «Полісся», який має 2861 га сільсько­господарських угідь, у тому числі 760 га орної землі. Вирощуються головним чином жито, пше­ниця, ячмінь, льон, картопля. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
У селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб. За післявоєнні роки споруджено 146 житлових будинків.
Уперше село згадується в 1650 році.
Під час Великої Вітчизняної війни через Дольськ проходили партизанські з'єднання С. А. Ковпака і О. Ф. Федорова. З травня 1943 року в селі діяла Дольська підпільна сільська Рада, влада якої поширювалась і на навколишні села Коліне, Одрижин, Мохро Іванівського району Білоруської РСР. Під її керівництвом в с. Коліному було споруджено посадочну пло­щадку для радянських літаків, які доставляли зброю, продукти і медикаменти для партизанів, в тому числі і для польського партизанського загону ім. Т. Костюшка, що формувався в цих краях.
У 1967 році на честь 50-річчя Великого Жов­тня Дольську була вручена пам'ятна медаль «Тисяча років Польської держави».

Сучасна карта - Дольськ